KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8681316
*
nr 868 1316
Einar Forseth
(1892-1988), Sverige
Blandteknik, Einar Forseth (1892-1988), 29x33
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 januari 2014
kl 19:21:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/1 15:01:42
1
800 kr
6/1 18:56:53
2
1.000 kr
6/1 19:15:43
1
1.000 kr
6/1 19:16:00
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Einar Forseth
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Läs mer om Einar Forseth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik einar forseth svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25
-
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:49
-
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:10
*
Einar Forseth
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Läs mer om Einar Forseth
nr 868 1316
Einar Forseth
(1892-1988), Sverige
Blandteknik, Einar Forseth (1892-1988), 29x33
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 januari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/1 15:01:42 | 1 | 800 kr |
6/1 18:56:53 | 2 | 1.000 kr |
6/1 19:15:43 | 1 | 1.000 kr |
6/1 19:16:00 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Einar Forseth
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Einar Forseth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik einar forseth svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25 -
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:49 -
6174 Blandteknik
Adolf Hallman (1893-1968), . Signerad, porträtt, 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:10